MERKEZİ SİSTEME KAMERA EKLEME

Download

DESTEK DOSYALARI
Our Recent Project

Sat Prizi(Uydu Prizi)

uydu yayını ve lokal yayınını ayırarak TV’den TV’ye uydudan uyduya bağlayarak tek kablo üzerinde aynı anda uydu yayını ve lokal yayını seyretmek için kullanılır.

DIPLEXER

frekansları farklı olan hem alıcı hem de verici cihazlarda bulunan değişik sinyalleri zayıflatmadan etkili olarak kullanmak için oluşturulan bir sistemdir. Bir nevi çiftleyici görevi görmektedir. Anten ile kullanılması gerekmektedir. Bir tür cihaz olarak görev yapmaktadır.

MERKEZİ SİSTEME KAMERA EKLEME

Sisteme kamera ilave edebiliriz (isteğe bağlı) apartmanımızın konumu ve durumuna göre kamera sayısı değişebilir örnek vermek gerekirse kapi önüne apartmana kimlerin girip çıktığını görmek için, diğer seçenek apartman içi olabilir apartman durumuna göre değişebilir, diğer ikinci seçenek ise apartmana ait otopark varsa otopark için olabilir.

Kamera sayısı istenilen sayıda olabilir kısıtlama yoktur.

Eğer kamera görüntüleri kaydetmek isterseniz DVR cihaz kullanmanız gerekir, DVR cihazları 4,8,16 ve 32 kamera girişli olarak mevcutlar, DVR’lara konulacak HDD boyutuna göre okadar geçmiş zamanın kaydını tutar.

Eğer kamera görüntüleri kaydetmek istemiyorsanız her kamera için bir modulatör ile uydu sistemine ilave edilir ve televizyondan izleyebilirsiniz, birden fazla kamera olduğunda her kamera için ayrı kanaldan sinyal gönderilir ve televizyonda her kamera için bir kanal ayarlanıp seyredilir.

Eğer kamera görüntüleri kaydetmek için DVR alınacak ise kamera sayısına göre DVR seçilir kamera görüntüleri DVR’a girilir bölünmüş ekranda her karede bir kamera görüntüsü olan çıkış bir tane modulatör ile sisteme ilave edilir ve televizyonda kamera için bir kanal ayarlanır bölünmüş

ekranın her karesinde bir kamera görüntüsü canli olarak seyredilir.

 

Eğer sistemimize kamera sistemide eklersek dairede yanı televizyonda ayrıştırıcı gerekiyor, ayrıştırıcı nedir? ayrıştırıcı tek kablo üzerinden gönderilen hem uydu yayınını hemde kamera yayınını ayırmak için gereklidir.

Bu sat priz eğer anten kablosu priz kasasının içinden çıkıyorsa sat priz kullanılması gerekmektedir. Bu sat prizden iki çıkış vardır SAT çıkış yeri uydu alıcı Receiver için kullanılacak uydu yayınları seyretmek içindir. TV çıkışı ise kamera yayınını televizyondan seyretmek için direk televizyona bağlanacak ve kamera yayınlarını izlemek için kullanılacak.

Bu Diplexer aynı sat priz görevini görür ancak kullanım alanı açıkta seyyar giden kablo üzerinde kullanılması içindir. Eğer anten kablosu televizyona seyyar dışarıdan geliyorsa uydu ile kamera yayını ayırmak için kullanılır. INOUT sistemden gelen kablonun girişidir, SAT çıkış yeri uydu alıcı Receiver için kullanılacak uydu yayınları seyretmek içindir. TV çıkışı ise kamera yayınını televizyondan seyretmek için direk televizyona bağlanacak ve kamera yayınlarını izlemek için kullanılacak.

7/24 ACİL SERVİS : 0553 139 40 40

Usta Peşinde Koşmayın Biz İşiniz İçin Koşalım